< > > حضور خطرناک اسرائیل در خلیج فارس - خلیج فارس همیشه فارس < > <>
خلیج فارس همیشه فارس

PERSIAN GULF FOR EVER


   

نويسنده : MOHAMMAD-R ; ساعت ٩:۱٠ ‎ب.ظ روز جمعه ۳٠ مهر ۱۳۸٩

۱۳۸۹/۳/۱۰

یک هفته نامه انگلیسی امروز یکشنبه ادعا کرد سه زیر دریایی متعلق به رژیم صهیونیستی وارد خلیج فارس شدند.


مهر: ساندی تایمز در مطلب خود می نویسد : این سه زیردریایی که ساخت آلمان هستند به موشکهای کروز اتمی مجهز بوده و هم اکنون در خلیج فارس مستقر هستند. به نوشته ساندی تایمز، موشکهای مستقر بر روی این زیردریایی ها، هزار و 500 کیلومتر برد دارند.


این هفته نامه می نویسد : اولین زیردریایی به دلیل هراس اسرائیل از موشکهای حزب الله، سوریه و ایران به این منطقه اعزام شد. به ادعای ساندی تایمز، پیش از این نیز زیردریای های دلفین، تکوما و لویاتان مدتی را در خلیج فارس سپری کرده بودند، اما دلیل اینکه پس از این زیردریایی ها سه زیر دریایی دیگر به منطقه خلیج فارس اعزام شده اند آن است که تل آویو می خواهد در خلیج فارس حضور دائمی داشته باشد.


ساندی تیامز به نقل از یک منبع صهیونیستی می نویسد : فرمانده این زیردریایی ها با نام "ژنرال او" (O) شناخته می شود و هر کدام از این زیردریایی ها بین 35 تا 50 خدمه دارد و فرمانده آنها حق شلیک موشک اتمی را دارد. این زیردریایی ها می توانند به مدت 50 روز در دریا حضور داشته باشند و عمیق ترین عمقی که آنها می توانند حداقل به مدت یک هفته در آن بمانند عمق یک هزار و 150 پایی است.


ساندی تایمز در ادامه می نویسد : یکی از مهمترین وظایف این زیردریایی ها جمع آوری اطلاعات و به عبارت بهتر جاسوسی کردن و گرد آوری مطالب مورد نیاز موساد(سازمان جاسوسی رژیم اسرائیل) است.

علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر در واکنش به خبر یک هفته نامه انگلیسی مبنی بر ورود سه زیر دریایی رژیم صهیونیستی مجهز به سلاح هسته ای به خلیج فارس ضمن محکوم کردن این اقدام غیر قانونی رژیم صهیونیستی گفت: در صورتی که خبر ورود زیردریایی هسته ای اسرائیل به منطقه خلیج فارس صحت داشته باشد این به معنای تهدید امنیت منطقه خلیج فارس است.


وی تصریح کرد: مسئولان مربوطه ضمن بررسی این خبر باید فورا نسبت به این مسئله حساسیت جدی نشان داده و تمهیدات لازم را برای جلوگیری از این تهدید امنیتی در منطقه بکار گیرند.


نماینده مردم بروجرد در مجلس نقش جمهوری اسلامی ایران را در حفظ امنیت منطقه خلیج فارس بسیار موثر ارزیابی و عنوان کرد: رژیم صهیونیستی با داشتن تسلیحات هسته ای به عنوان عامل ناامنی، پیوسته امنیت منطقه را تهدید می کند.


وی در ادامه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از پیشنهاد دهندگان تشکیل خاورمیانه عاری از سلاح هسته ای بوده است به طوری که در اجلاس بازنگری ان.پی.تی در نیویورک نیز بر این نکته پافشاری کرد گفت: آمریکا همانند همیشه از مخالفان سرسخت خلع سلاح هسته ای بوده به طوری که با حمایت همه جانبه از رژیم صهیونیستی بیشترین نقش را در نا امنی منطقه داشته است.رژیم صهیونیستی باید بداند که جمهوری اسلامی ایران همواره نسبت به امنیت منطقه خلیج فارس نهایت حساسیت را دارد و به هنگام اقدامات لازم را برای دفاع از منطقه خلیج فارس انجام خواهد داد.


همچنین فرمانده ارتش نیز به این حضور نامشروع زیردریایی اسرائیلی واکنش نشان داد و بیان نمود در صورت ورود به آبهای سرزمینی ایران به شدت با آن برخورد خواهد شد.

 
واژه کلیدی :تنگه هرمز