< > > تلاش اعراب برای تغییر نام تنگه هرمز به تنگه عمربن خطاب! - خلیج فارس همیشه فارس < > <>
خلیج فارس همیشه فارس

PERSIAN GULF FOR EVER


   

نويسنده : MOHAMMAD-R ; ساعت ٩:۱٥ ‎ب.ظ روز جمعه ۳٠ مهر ۱۳۸٩

 ۱۳۸۹/۵/۴

به گزارش پایگاه خبری عربی المختصر، چند پایگاه الکترنیکی جهادی وابسته به شبکه تروریستی القاعده که مورد حمایت مالی شیوخ عرب می باشند، با افتتاح یک پایگاه اینترنتی، به دنبال جمع‏آوری امضا از اعراب کشورهای حوزه خلیج فارس هستند تا بتوانند نام تنگه هرمز را به تنگه "عمر بن خطاب" تغییر دهند! این عده که خود را اسلام‏گرا معرفی می‏کنند، درواقع همان افراطیون اهل سنت و از وابستگان به احزاب وهابی القاعده هستند. آنها با این استدلال که هرمز نام یکی از پادشاهان مشهور ایران ساسانی است، می‏خواهند با نام جدید برای تنگه ایرانی هرمز، آن را به نامی به اصطلاح اسلامی تبدیل کنند!عمربن خطاب از دیدگاه شیعیان یکی از جنایتکاران تاریخ بشمار میرود که موجب قتل و غارت بسیاری از شهرهای ایران شده است.

تنگه‌ٔ هرمز به عنوان آبراهی استراتژیک که قلب اقتصاد دنیا در آن نهفته است شناخته میشود و بی شک تسلط هرکشوری بر این تنگه به منزله کنترل امنیتی بر اقتصاد جهان می باشد. این تنگه دریای عمان را به خلیج فارس (دریای پارس) پیوند میدهد. قوس تنگه هرمز رو به شمال و به‌طرف درون فلات ایران قرار دارد و در نتیجه بیشترین خط ساحلی آن در راستای کرانه‌های ایران قرار گرفته ‌است.

همچنین گفتنی است "هرمز" نام یکی از پادشاهان ساسانی است که بنا به روایات مختلف یا به دست پسرش کسرای دوم و یا خدمتگزارش کشته شده است. ناگفته نماند این گروه‏های به اصطلاح جهادی (تروریست)، دلیل انتخاب نام خلیفه دوم اهل سنت برای تنگه هرمز را خاموش شدن آتش زرتشتیان در ایران به دست "عمر بن خطاب" عنوان کرده‏اند. جالب اینکه این عده از گروه‏های افراطی، در سایت خود عکسی از نقشه خلیج فارس تهیه کرده‏اند که در آن برای تنگه هرمز، نام "المضیق عمر بن الخطاب (تنگه عمر بن خطاب)" را انتخاب کرده‏اند! البته نام تاریخی تنگه هرمز بر اساس مصوبه سازمان ملل متحد نامی ثبت شده و قانونی است که تغییر پذیر نمی باشد.

با نگاهی مختصر به اقدامات اعراب در تاریخ معاصر ایران، همچون حمایت از جنایتهای صدام حسین/ جعل نام خلیج فارس / اداعای مالکیت بر جزایر ایرانی / تلاش برای تغییر بافت جمعتی شیعیان فارسی زبان بحرین / ادعای مالکیت بر خوزستان همیشه ایرانی / همکاری با آمریکا و انگلستان بر ضد همسایه خود ایران و... به روشنی متوجه خواهیم شد که این ملت روحیه قانونگریزی و بربریت و زندگی در بیابانهای سوزان شبه جزیره را هنوز در وجود خود دارند. مورخ و جامعه شناس بزرگ عرب ابن خلدون درخصوص ویژگی این ملت چنین آورده است:

ابن خلدون، متفکر، فقیه و محقق تونسی قرن هشتم هجری، که استاد الهیات جامع الازهر، قاضی القضات قاهره و بزرگترین تاریخ نگارعرب، او را بنیانگذار واقعی مکتب فلسفه تحلیلی تاریخ دانسته است، درمقدمه خود مینویسد:

«گرایش عرب، غارت دیگران است که هرچه را در دست آنان بیابد، برباید و تاراج کند. روزی اینان در پرتو نیزه های شان فراهم می آید، و در ربودن اموال دیگران اندازه وحدمعینی قایل نیستند، بلکه چشم شان به هرگونه ثروت یاکالا یاابزار زندگی بیفتد آنرا غارت میکنند.هرگاه ازراه غلبه جویی به کشوری دست یابند وفرمانروایی وقدرت شان درآن سرزمین مسلم گردد،به سیاست حفظ اموال مردم توجهی ندارند، در نتیجه حقوق و اموال همگان پایمال دستبرد زورمندان میشودو ازمیان میرود وعمران و تمدن به ویرانی می گراید. همچنین اینان از این رومایه تباهی عمران و اجتماع میشوند که کار هنرمندان و پیشه وران را به هیچ می شمرند وبرای آن ارزشی قایل نیستند »(مقدمه ص۲۸۵) وی می افزاید:

« قوم عرب به احکام و قوانین و منع مردم از تباهکاری ها و تجاوز به یک دیگر توجهی مبذول نمیدارند، بلکه تمام ایشان مصروف ربودن اموال مردم از راه غارتگری یا باج ستانی استند. و رعایا درکشور ایشان به حالت هرج و مرج وبی سروسامان بسر میبرند، چنانکه گویی هیچگونه حاکمیت قانونی وجود ندارد. هرج و مرج و بی سروسامانی مایه هلاکت بشر وتباهی عمران و تمدن است.»( ۲۸۶، ۲۸۷)

مرجع عربی خبر