< > > طرح پاسداری از خلیج فارس - خلیج فارس همیشه فارس < > <>
خلیج فارس همیشه فارس

PERSIAN GULF FOR EVER


   

نويسنده : MOHAMMAD-R ; ساعت ٩:۱٧ ‎ب.ظ روز جمعه ۱٧ تیر ۱۳٩٠

مرکز مطالعات خلیج فارس با توجه به وظیفه ملی و دینی خود در دفاع از هویت و آرمانهای بزرگ کشور ایران و به ویژه خلیج همیشه فارس(دریای پارس) آن٬ خود را موظف به دفاع همه جانبه از این پهنه آبی ارزشمند کشورمان می داند و از همین رو با سلاح علم و دانش و فرهنگ ایرانی به مقابله با جاعلین و متجاوزین برخواسته است. این مرکز از یک سو در زمینه تحقیقات علوم جغرافیا- تاریخ و سیاست وهمچنین از سوی دیگر دفاع ملی در حوزه خلیج فارس مشغول به فعالیت می باشد. با افزایش مجموعه تهدیدات هماهنگ برخی کشورهای بزرگ صنعتی با برخی از کشورهای عربی منطقه٬ ضرورت ملی ایجاب می نمایند که دولت و ملت ایران در دفاع از ارزشها و منافع ملی کشور٬ سلسله اقدامات منظم و برنامه ریزی شده ای را در جهت مقابله با این تهدیدات و خنثی نمودن آنها در نظر گیرند. لذا طرح پاسداری از خلیج فارس به عنوانی یکی از اقدامات ملی و به عنوان یک پدافند غیرعامل در مواجهه با تهاجمات بیگانگان در حوزه خلیج فارس راه اندازی شده است و از همه دلسوزان این کشور دعوت می کند که در این امر فراگیر که ریشه در باورهای درونی ایرانیان دارد همکاری نمایند. همانگونه که آگاه هستیم پدافند غیر عامل مجموعه اقدامات طراحی شده ای است که بدون استفاده از تسلیحات نظامی در جهت کاهش تأثیرات عملیات خصم جویانه دشمنان بکار گرفته می‌شود، در این مورد پیشرفت‌های زیادی صورت گرفته است. بی شک پدافند غیرعامل هزینه بسیار کمتری نسبت به درگیریهای نظامی کلاسیک و منظم دارد و استفاده از روش‌ها و تاکتیک‌های این نوع از پدافند می‌تواند نیروی انسانی؛ تجهیزات؛ ادوات و اطلاعات را حفظ و نگهداری کند و دشمن را برای دستیابی به مقاصدش با مشکلات عدیده‌ای درازمدتی مواجه کند، مفهوم بسیار جدی را در مقابله با تهدیدات متجاوزین به خود اختصاص داده است.


ایران و مفهوم ایرانی بودن در گذار هزاران سال در برابر یورش‌های گوناگون خارجی محفوظ مانده و به ویژه درعرصه فرهنگ و هویت از گسست‌های تاریخی مصون بوده است. از ظهور امپراتوری‌های بزرگ و تمدن‌های غنی نیز مقاومت ایرانی‌ها در برابر یورش‌های هفتصد سال رومیان٬ اسکندر٬ اعراب و چند صدساله عثمانی¬ها شکل گرفته است و دفاع ایرانیان از کشور به صورت مثال زدنی در جهان امروز خودنمایی میکند. خیزش¬های مردمی همانند: آل بویه٬ یعقوب لیث٬ سرخ جامگان٬ صفار٬ ابومسلم و... در مقابل حکومت خلفاء اموی و عباسی، نمادهایی از تلاش ایرانیان برای حفظ هویت خود در طول تاریخ بوده است.

هویت این کشور با بیداد ستیزی عجین شده است، ملت‌ها با اسطوره¬های خودساخته می¬شوند، یکی از اولین اسطوره¬های ایران کاوه آهنگر است که نماد بیداد ستیزی است و در ظلمات استبداد ضحاک با استواری تمام فریاد بیداد ستیزی و دادخواهی را بلند کرد. پس در پیدایش هویت ایرانی، بیداد ستیزی سرشته شده‌است. این هویت با تلفیق مذهب شیعه ریشه های قوی تری را در خود احساس نمود و موجب آمیخته شدن اعتقادات دینی و ملی در دفاع از منافع کشور گردید. در تاریخ ایران نیز نمادهای بیداد ستیزی کم نبوده¬اند، یکی از مهمترین آنها در عصر معاصر ستارخان است که در ستیز با خودکامگی تا پای جان رفت و خواسته ملت برای آزادی و حاکمیت ملی را با فداکاری تمام پیگیری کرد.


طرح پاسداری از خلیج فارس با حمایت از نیروهای انسانی جانبرکف ایران زمین هدایت میگردد و به الطبع مرکز خود را موظف میداند در صورت هرگونه دست اندازی احتمالی بیگانگان به خلیج فارس و منافع ایرانیان در این پهنه آبی کشور٬ از همه امکانات و توان نیروی انسانی استفاده نماید و پاسخ متجاوزین را در خارج از مرزهای جغرافیایی ایران عزیز و به صورت غافلگیرانه بدهد. مجموعه اطلاعات گردآوری شده از عزیزانی که در این طرح ملی ثبت نام نموده اند به صورت کاملا محرمانه در مرکز نگهداری میشود و تنها در مواقع حساس از آن استفاده میگردد.


ایرانیان به جهانیان ثابت خواهند نمود که در صورت نیاز در مواجهه با هرگونه حمله احتمالی به کشور٬ هر ایرانی یک ارتشی است و قلم را بر زمین خواهد نهاد و صلاح حق و عدالت را بر دست خواهد گرفت و تا آخرین دم از ایران و ایرانی و مبانی عدالتخواهی کهن خود دفاع خواهد نمود.
 

 

 

لطفا برای عضویت در آدرس زیر ثبت نام بفرمایید:

 

http://persiangulfstudies.com/fa/index.asp?p=Register