بیانیه های تبلیغاتی و بی تاثیر شورای همکاری خلیج فارس

شورای همکاری خلیج فارس که عملا یک سازمان تبلیغاتی و بی تاثیر در منطقه خاورمیانه بشمار میرود هرزگاهی با انشتار بیانیه های فاقد ارزش قانونی و اجرایی ماهیت خود را به زیر پرسش می برد. این شورا که حتی نام آن غیرقانونی و مبهم می باشد (شورای همکاری خلیج!! (GCC) و به عربی: مجلس التعاون الخلیجی) در ۲۵ می ۱۹۸۱ و با هدف مقابله با آن‌چه که این کشورها آن را خطر ایدئولوژی صدور انقلاب اسلامی می‌نامیدند، بر پایه اندیشه های استعماری ایالات متحده در منطقه راهبردی خلیج فارس تشکیل شد- اما پس از مدتی بی تاثیر بودن و فاقد صلاحیت بودن این سازمان که اصلی ترین کشور خلیج فارس یعنی ایران و همچنین عراق در آن عضویت ندارد به اثبات رسید.

باتوجه به چنین پیشینه ای هرزگاهی دور از انتظار نیست که برای نشان دادن حضور چنین سازمانی در منطقه بیانه های تبلیغاتی از آن در سطح رسانه های عربی بیرون آید. در تاریخ 16 شهریور ماه 1389 خورشیدی نیز شاهد یکی دیگر از چنین بیانیه های در خصوص ادعای مالکیت بر جزایر سه گانه ایرانی بودیم.

سخنگوی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران با رد مفاد بیانیه نشست وزرای خارجه شورای همکاری خلیج فارس در خصوص 3 جزیره ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک، بر تعلق ابدی این 3 جزیره به ایران تاکید کرد و ادعاهای مطرح شده در این خصوص را تکراری، بی‌پایه و اساس توصیف کرد.

سخنگوی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران با رد مفاد بیانیه نشست وزرای خارجه شورای همکاری خلیج فارس در خصوص 3 جزیره ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ ” این‌گونه مواضع تکراری و تبلیغاتی هیچ کمکی به رفع سوءتفاهم احتمالی در مورد ترتیبات اجرایی در ابوموسی نخواهد کرد. “و تنب کوچک، بر تعلق ابدی این 3 جزیره به ایران تاکید کرد و ادعاهای مطرح شده در این خصوص را تکراری، بی‌پایه و اساس توصیف کرد.

رامین مهمانپرست طرح مکرر این موضوع در بیانیه‌های وزیران خارجه شورای همکاری را مداخله در امور داخلی ایران خواند و آن را محکوم کرد.

سخنگوی وزارت امورخارجه اصرار بر دامن زدن به این‌گونه ادعاهای واهی و خلاف واقعیت‌های تاریخی منطقه را موجب انحراف افکار عمومی از مسائل مهم منطقه و جهان اسلام من‌جمله جنایات رژیم صهیونیستی دانست.

مهمانپرست افزود: این‌گونه مواضع تکراری و تبلیغاتی هیچ کمکی به رفع سوءتفاهم احتمالی در مورد ترتیبات اجرایی در ابوموسی نخواهد کرد.

 

/ 0 نظر / 11 بازدید